CS

Jak se stát herním streamerem

Pokud se chcete stát se herním streamerem, je na čase přemýšlet o vystupování na internetu jako o svém online domově.

Vlastní streamovací identita: základ vašeho brandu

Prvním krokem na cestě, jak se stát úspěšným streamerem, je vytvoření kanálu na platformě Twitch nebo YouTube. Jde o zrození vaší digitální osobnosti. Než se však otevřete světu streamování her, musíte si zvolit své jméno. Správná přezdívka by měla zanechat dobrý první dojem.

 • V jednoduchosti je síla. Krátkou a údernou internetovou přezdívku si diváci snadno zapamatují a nebudou mít problémy s jejím vyslovováním. Nechcete přece, aby si vaši potenciální fanoušci lámali jazyk pokaždé, kdykoliv budou chtít o vašem kanále říct svým přátelům.
 • Vymyslete si přezdívku, u které by vám nevadilo, kdybyste ji jako jméno uváděli i ve skutečném životě. Může být už navždy součástí vaší identity, takže by s vámi měla zcela souznít.
 • Je vaše jméno chytlavé? Složené názvy se těžko vybavují, proto se snažte o něco zapamatovatelného, aby se k vám diváci snáze vraceli.
 • Značka úspěšného streamera by měla naplno odrážet vás a váš obsah. Pokud jste známí svými šílenými herními dovednostmi, uveďte to jako součást názvu vašeho kanálu.

Vylaďte si svůj profil

 • Vytvořte si avatar, který bude tváří vašeho kanálu. Může jít o logo, karikaturu nebo klidně profesionální fotografii. Vyberte si hlavně něco, co bude trefně reprezentovat vaši tvorbu.
 • Proložte ho zajímavými informacemi. Podělte se o ochutnávku toho, co lze očekávat od vašeho vysílání. Rozepište své herní zájmy a úspěchy, rozvrh streamování a přiložte účty na dalších sociálních sítích.
 • Vytvořte si časový plán: ve světě streamování je klíčová konzistence. Připněte si na svůj profil rozvrh streamů, aby diváci věděli, kdy si vás mohou naladit.
 • Propagace napříč sociálními kanály je vaším nejlepším přítelem. Propojte svůj profil s účty na dalších sítích, abyste rozšířili svůj dosah.
 • Pokud to s růstem popularity myslíte vážně, nemůže na vašem kanále chybět takzvaný donate button. Finanční dary jsou užitečným způsobem podpory od fanoušků.

Streamovací vybavení

Když už jste se vrhli do vod internetového vysílání, pojďme si promluvit o vybavení.

V této části se seznámíme s výhodami asistenčních nástrojů pro vysílání a naučíme se, jak se stát streamerem na počítači. Chcete-li prokázat své dovednosti na platformách Twitch nebo YouTube, získat náklonnost diváků a zpeněžit svou herní vášeň, budete potřebovat následující:

 • Srdcem vašeho streamovacího zařízení je počítač. Nejdůležitějšími součástkami pro nesekající se streamy jsou výkonný procesor a grafická karta. Pohodlnější vysílání vám zajistí ovládací panel.
 • Na počítači budete potřebovat program pro streamování. XSplit nebo Open Broadcasting Software si představte jako most mezi vašimi nápady a technologickým provedením.
 • Klíčovými prvky audiovizuálního zážitku jsou mikrofon a webkamera. Kvalitnější produkty vám umožní lépe zaujmout diváky a zajistit jim příjemný poslech a sledování.
 • Pokud chcete vysílat hraní na konzoli, budete potřebovat záznamové zařízení. Jde o nutného prostředníka na propojení konzole a počítače.

Úspěšný streamer se nemůže spoléhat jen na schopnost navázat kontakt s publikem. Pořádné vybavení je stejně tak důležité jako váš zápal a herní dovednosti. Kvalitní hardware nejenže umocňuje zážitek ze streamování, ale budete s ním produktivnější a uvolněnější.

Počítačová myš: dokonalá preciznost

Když se pohybujete ve hře nebo komunikujete mimo ni, kvalitní myš je nezbytnou součástí každého počítačového zákoutí. Vybírejte si takové myši, nad nimiž budete mít absolutní kontrolu s milimetrovou přeností. Vysoké nastavení DPI, přizpůsobitelná tlačítka a ergonomický design mohou posunout nejen váš herní výkon na dosud nespoznanou úroveň.

Pro streamery her je kvalitní myš důležitá pro bezproblémové hraní a natáčení. Tady je důvod, proč tomu tak je:

 • Přesnost: herní myši jsou navrženy s důrazem na přesnost a rychlost odezvy. Ať už se pohybujete v herním rozhraní, nebo odpovídáte v chatu, přesná myš vám umožní to dělat rychle a efektivně.
 • Nastavitelnost: herní myši vám umožní si přizpůsobit funkce tlačítek a citlivost pohybu přesně podle svého gusta. Přepínejte nastavení mezi jednotlivými úkony bez mrknutí oka.
 • Odolnost: kvalitní myši jsou navrženy tak, aby vydržely dlouhá léta intenzivního hraní. Jejich robustní konstrukce by měla držet krok s vaším vysílacím plánem.
 • Se špičkovou myší navíc ve dlouhých chvílích nebudete tak unavení a budete schopní nadále bavit vašeho publikum. Jde o důležitou investici pro poklidné hraní a profesionální dojem.

Mikrofon: křišťálově čistá komunikace

Ať už komentujete hru, bavíte se s diváky, nebo vyprávíte příběh, čistý zvuk je pro váš stream nutností. Investice do vhodně vybaveného mikrofonu výrazně přispěje k lepšímu zážitku.

Vynikající mikrofon vám poskytne následující výhody:

 • Zvukový standard: samostatný mikrofon přináší vyšší úroveň ve srovnání s vestavěnými snímači na notebooku nebo webkameře. Váš hlas bude znít čistěji a postará se o sluchový komfort.
 • Potlačení šumu: řada mikrofonů nabízí funkce blokování šumu, které pomáhají eliminovat okolní hluk a jakoukoliv ozvěnu. Váš hlas vždy zůstane středem pozornosti.
 • Profesionalita: nebát se zaplatit za kvalitní mikrofon demonstruje váš důraz na tvorbu prvotřídního obsahu, který může zaujmout více odběratelů.

Doporučili bychom vám tedy mikrofon s potlačením šumu a nastavitelnými parametry (USB, XLR a kondenzátorové mikrofony). Správný mikrofon zachycuje zvuky s maximální čistotou, eliminuje šum v pozadí a přináší posluchačům poutavé zvukové dobrodružství.

Klávesnice: pište svižně a rychle

Klávesnice je vždy v první linii u každé hry a komunikace. Mechanické spínače poskytují skvělou zpětnou vazbu s minimální odezvou, což je ideální kombinací pro hraní her.

Mechanické klávesnice jsou hodně odolné a konstruované přesně tak, aby odolaly náročnému používání. Ať už vysíláte jakýkoliv obsah, klávesnice vydrží po celou dobu vysílání ve střehu. Nastavitelné podsvícení vás vtáhne do jakékoliv hry a dodá vašemu koutku ten správný šmrnc.

Herní klávesnice není jen designovým prvkem, ale nabízí i praktické vychytávky:

 • Doba odezvy: mechanické herní klávesnice mají vysoký zdvih, ale tlačítka reagují zhruba v jeho polovině. Jsou proto jako stvořené pro chatování, vyhledávání obsahu i provádění akcí ve hře.
 • Odolnost: mechanické spínače jsou neuvěřitelně odolné, takže klávesnice dlouhodobě vydrží až desítky milionů stisků.
 • Přizpůsobení: mnoho herních klávesnic je vybaveno nastavitelným osvětlením RGB, které vám umožní přizpůsobit estetiku klávesnice k vašemu přenosu.

Kamera: interakce tváří v tvář

Webkamera umožňuje divákům pozorovat vaše reakce. Není sice základem vašeho setupu, ale zintenzivňuje zážitek ze sledování streamu:

 • Zapojení diváků: přidání vizuálního prvku dodá vašemu streamu osobnější rozměr. Publikum bude s nadšením sledovat vaše výrazy při každé situaci.
 • Interaktivní funkce: některé webkamery disponují speciálními filtry pro překrytí obrazu, které lze použít pro jedinečné kreativní efekty nebo dokonce sledování obličeje v některých hrách.
 • Různorodost obsahu: kamera pro živé vysílání otevírá dveře i natáčení vlogů, unboxingů nebo takzvaných IRL (In Real Life) streamů, které zpestří váš obsah o vzhled do vašeho života.
 • Automatické zaostřování a stabilizace zaručují ostrý obraz i během akčních momentů na vašem streamu. Ať už sdílíte své reakce na události ve hře, nebo předvádíte svůj kreativní obsah, kvalitní kamera dokáže vaše streamy udělat poutavější, protože dá vašemu hlasu tvář.

Pohodlné křeslo: streamerův trůn

Vysílání často vyžaduje dlouhé hodiny strávené vsedě, takže je důležité je trávit v maximálním pohodlí. Ačkoli herní křeslo není tradiční technickou součástí vaší výbavy, komfort má u streamování zásadní význam.

Útulná židle vám zajistí dostatečné soustředění a pozitivní energii během dlouhého vysílání. Myslete na své zdraví a najděte tu správnou kombinaci opory zád, paží a krku. Některé herní židle jsou dokonce vybaveny podpěrami spodní části zad, přizpůsobitelnými područkami a možnostmi naklápění:

 • Dlouhé streamovací večery: pro vaše přenosy je zásadní pohodlí, které podporuje úroveň soustředění na tvorbu obsahu bez rozptýlení.
 • Zdravotní výhody: správná ergonomie zaručeně zlepší váš komfort, ale také snižuje riziko zranění při častých dlouhých streamech.
 • Estetika: elegantní a pohodlné křeslo je součástí vašeho internetového prostředí a dotváří celkový půvab vašeho kanálu.

Staňte se senzací

Když jste vybaveni správným hardwarem, tak nečekejte na dobytí světa streamování ani minutu:

 • Najděte místo pro vaši značku. Čím je váš kanál jedinečný? Určete si specializaci a postavte na ní celý přenos. Ať už se jedná o rychlé průchody hrou, vaření nebo tvorba umění, výjimečnost ve vašem oboru zaručeně přiláká diváky.
 • Živé přenosy versus videa. Rozhodněte se, zda chcete primárně vysílat živé přenosy, nebo natáčet videa. Každé má své pro a proti, můžete obě tvorby i kombinovat. Na streamu nemáte prostor na střih, ale videa zase vyžadují více preciznosti.
 • Používejte takzvané stream decky, což jsou externí programovatelné klávesnice, které vám umožňují řídit vysílání stisknutím knoflíku mimo vaši klávesnici. Zefektivňují pracovní postupy a zlepšují interaktivitu vašeho streamu.
 • Zajistěte si prvotřídní internet. Jakékoliv výpadky i drobnějšího charakteru mohou diváka odradit. Zkontrolujte si své připojení, aby bylo dostatečně stabilní a mělo dostatečný rychlé odesílání dat.
 • Interakce s publikem: zapojení diváků do vysílání je naprosto zásadní, takže vždy reagujte na poznámky v chatu, pokládejte sledujícím otázky a vytvářejte komunity.

Jak vše skloubit dohromady

Streamování tedy není jen o hraní her, ale o budování lidských vztahů, sdílení dobrodružství a vytváření obsahu, který rezonuje s vaším publikem.

Nezapomeňte, že vaše internetová prezence vzniká jedinečným jménem a precizně vyladěnou značkou. Nebojte se vynaložit prostředky na funkční hardware a software, aby technika neomezovala vaše přenosy.

Když výše uvedené nástroje a postupy začleníte do přípravy vašeho streamu, zaznamenáte výrazné zlepšení kvality obsahu a celkového zážitku z vysílání. Kombinace přesné myši, křišťálově čistého mikrofonu, pohotové klávesnice, prvotřídní kamery a pohodlného křesla promění vaše přenosy ve strhující a poutavou profesionální produkci.

Investice do jednotlivých položek potřebných pro streamování nejen zvyšují kvalitu, ale také prokazují oddanost vaší komunitě. Jen se správným a pohodlným vybavením můžete naplno rozvíjet svoji kreativitu, abyste zazářili jako skutečná hvězda světa streamerů.

Pokud tedy hledáte špičkové a moderní vybavení, které vám zpříjemní jakoukoli činnost na počítači, u značky LORGAR jste na správné adrese. Prozkoumejte naši rozsáhlou nabídku herního vybavení a vyberte si ty správné periferie, které nastartují vaši internetovou kariéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit
Lukáš Dvořák

Lukáš Dvořák

Tvůrce obsahu na Lorgar Blogu

Všechny novinky
PŘIDEJTE SE DO KMENE LORGAR!

Užijte si hraní oblíbených her s vysoce kvalitním vybavením. Streamujte své hraní a nahrávejte videa pomocí špičkových multimediálních zařízení. Mluvte se spoluhráči a přáteli, nahrávejte podcasty s nejlepší kvalitou zvuku.

Kde koupit Lorgar ve Vaší zemi >>>

Získejte další výhody

Zaregistrujte se ještě dnes